Drukuj Powrót do artykułu

Ks. Zenon Hanas nowym przełożonym pallotyńskiej prowincji Chrystusa Króla

27.01.2017 , mip (KAI/zyciezakonne.pl), Warszawa, 27-01-2017 Ⓒ ℗

Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz ekspert ds. komunikacji społecznej i mass-mediów ks. Zenon Hanas został wybrany nowym przełożonym prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Uroczystość objęcia urzędu odbędzie się 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Jak mówi KAI ks. Hanas, powierzone mu zadanie wiąże się z dużym poczuciem odpowiedzialności za prowincję, która liczy 400 członków pracujących w blisko 20 krajach na świecie. Duchowny wskazuje, że wybór, który u pallotynów ma szczególnie demokratyczną formułę, bo uczestniczą w nim wszyscy członkowie stowarzyszenia, jest wyrazem dużego zaufania współbraci.

Zapytany o wyzwania, jakie czekają nowy zarząd prowincji w trzyletniej kadencji, ks. Hanas wskazuje, że szczególną misją pallotynów jest budowanie mostów pośród tych, którzy stracili poczucie wiary. Dlatego jednym zadań będzie poszukiwanie kontaktu z młodymi ludźmi oraz z tymi, którzy oddalili się od Boga. Wskazał również na ważny aspekty apostolstwa św. Wincentego Pallotiego, jakim było głoszenie jedności.

Ks. Zenon Hanas (ur. 1963) urodził się w Legionowie. Święcenia kapłańskie przyjął 6 maja 1989 w pallotyńskim seminarium duchownym w Ołtarzewie. Odbył studia filozoficzne zakończone doktoratem w dziedzinie komunikowania społecznego w Instytucie Mediów i Komunikacji Społecznej w Hochschule für Philosophie w Monachium.

W latach 1996-1999 był redaktorem naczelnym Wydawnictwa Apostolicum, od 1999 do 2004 roku pełnił funkcję wiceprowincjała pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla, a w latach 2004-2010 był wikariuszem generalnym w Zarządzie Generalnym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Rzymie.

Ks. Hanas jest autorem szeregu publikacji na temat zastosowania współczesnych mediów komunikacyjnych w duszpasterstwie oraz jest członkiem „Deutsche Gesellschaft für Publizistik- und Kommunikationswissenschaft”. Naukowo związany jest z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystość objęcia urzędu, zgodnie z pallotyńską tradycją, odbędzie się 25 marca, a więc w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.