Książki

15:06 / 17-07-2017

„Filokalia” – benedyktyni z Tyńca zachęcają do ukochania tego, co piękne i dobre

Po latach propagowania duchowości chrześcijańskiego Wschodu Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec rozpoczęło publikację całościowego przekładu „Filokalii” – dzieł poświęconych modlitwie, życiu wewnętrznemu i ascezie, będących antologią tekstów duchowych zebranych w XVIII w. przez Greków – mnicha Nikodema Hagiorytę oraz biskupa Maksyma z Koryntu. Obecnie wydawnictwo zdecydowało się na publikację dwóch dzieł z I tomu. Wolumin ukazał się […]

12:35 / 08-04-2017

Jubileuszowa księga Benedykta XVI zaprezentowana w Rzymie

Jednym z filarów pontyfikatu Benedykta XVI jest refleksja nad misterium Jezusa Chrystusa i nad tym, co znaczy być chrześcijaninem – powiedział KAI ks. prof. Waldemar Chrostowski, laureat Nagrody Ratzingera z 2014 r. i współautor jubileuszowej księgi Benedykta XVI „Cooperatores Veritatis”. Uroczysta prezentacja wydawnictwa z okazji 90. urodzin papieża seniora odbyła się 6 kwietnia br. w […]

10:35 / 12-06-2015

XXII Międzynarodowy Festiwal Poetycki „Maj nad Wilią”

Śladami Michała Kleofasa Ogińskiego i Witkiewiczów podróżowali uczestnicy XXII Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „Maj nad Wilią i Wisłą”. Okazją był trwający na Litwie i Białorusi Rok Ogińskiego oraz Rok Witkiewiczów (Stanisława Ignacego i jego ojca Stanisława) w Polsce.

10:25 / 12-06-2015

Piękno i dobro zamiast wampirów

Koniec roku szkolnego i zbliżające się wakacje, to dobry czas na pomyślenie o wartościowych książkach, które można dać w prezencie nastoletniemu dziecku lub wręczyć gimnazjalistce w formie nagrody szkolnej.

12:01 / 14-05-2014

Nowości wydawnictwa Esprit

Książki maryjne i obiecujący debiut literacki Laury Jurgi, „Moje pory roku”, który opisuje wzruszającą i heroiczną walkę autorki z niepełnosprawnością – to propozycje nowości książkowych wydawnictwa Esprit.

11:20 / 07-05-2014

Nowe książki Aleksandry Zapotoczny

Polecamy nowe książki Aleksandry Zapotoczny – „BYŁAM TAM” Niezwykła relacja z Rzymu – wspomnienia, świadectwa i rozmowy o świętości Jana Pawła II, „Wyjątkowe spotkanie”. Artyści, sportowcy, dziennikarze o świętym Papieżu i Wielka Ilustrowana Księga Cudów.

12:20 / 10-04-2013

Spotkanie z Maciejem Ziębą OP

Wydawnictwo W drodze zaprasza na spotkanie z dominikaninem Maciejem Ziębą, autorem książki „Ale nam się wydarzyło”.

08:22 / 21-04-2012

Mówienie o szatanie jest pożyteczne

Mogę powtórzyć za Janem Chryzostomem, że mówienie o szatanie nie daje przyjemności, ale jest dla nas pożyteczne – mówiła Jadwiga Zięba, autorka książki „Egzorcyści – historia, teologia, prawo, duszpasterstwo”, podczas jej promocji w drugim dniu Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

10:01 / 17-04-2012

„Świadkowie tajemnicy”

„Świadkowie tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych” – to najnowsza książka autorstwa Grzegorza Górnego z fotografiami Janusza Rosikonia, jaką zaprezentowano wczoraj w Warszawie.

18:31 / 31-03-2012

Siostra Faustyna. Biografia Świętej

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak zaprasza na spotkanie promocyjne książki „Siostra Faustyna. Biografia Świętej”, które odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie.

1 2 3 47
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.