Kto służy jako Gwardzista Szwajcarski czyni to z przyjaźni do Chrystusa
07 maja 2012 | 15:19 | tom (KAI) / rk Ⓒ Ⓟ
Kto służy jako Gwardzista Szwajcarski w Watykanie, czyni to z przyjaźni do Chrystusa“ – powiedział Benedykt XVI przyjmując dzisiaj na audiencji w Watykanie nowych członków papieskiej gwardii.
Wczoraj złożyli oni przysięgę „wiernej, lojalnej i uczciwej służby” papieżowi i jego następcom. Ojciec Święty przyjął 26 szwajcarskich gwardzistów z ich rodzinami w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego.
„Wy, kochani gwardziści macie przywilej pracowania w sercu chrześcijaństwa i życia w Wiecznym Mieście. Wasze rodziny i wszyscy, którzy wzięli udział waszych uroczystościach zaprzysiężenia połączyli to pielgrzymką do grobów Apostołów. Wam wszystkim życzę, aby tutaj w Rzymie doznali tego jedynego w swoim rodzaju doświadczenia uniwersalności Kościoła oraz umocnienia i pogłębienia wiary przede wszystkim poprzez modlitwę i spotkania, które naznaczają te dni“ – powiedział papież.
Benedykt XVI zwracając się do gwardzistów w trzech językach: po niemiecku, francusku i włosku przypomniał zadania jakie wypełnia Gwardia Szwajcarska w bezpośredniej służbie papieżowi i Stolicy Apostolskiej. „Fakt, że młodzi ludzie zdecydowali się poświęcić klika lat swojego życia całkowicie następcy Piotra i jego współpracownikom, jest czymś bardzo cennym. Wasza praca stoi na linii bezspornej wierności papieżowi, której dowiedliście heroicznie w czasie ,Sacco di Roma‘ w roku 1527, kiedy 6. maja wasi poprzednicy złożyli ofiarę z życia. Ta szczególna służba Gwardii Szwajcarskiej wówczas i dzisiaj nie może być pełniona bez tych przymiotów, które cechują każdego członka formacji jak: niezłomność katolickiej wiary, wierność i miłość do Kościoła Jezusa Chrystusa, sumienność i wytrwałość w wypełnianiu tak małych jak i wielkich codziennych zadań, odwaga i pokora, bezinteresowność i gotowość do pomocy” – powiedział papież.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.