Kultura

Krzysztof Penderecki dla KAI: współczesny człowiek przeżywa kryzys sensu 2016-11-05

Humanistyka jest w regresie, a największą jej bolączką jest kryzys czytelnictwa – uważa Krzysztof Penderecki. "Znam wybitnych kolegów artystów, którzy mają bardzo mało książek, a z czytaniem jest jeszcze gorzej" – mówi KAI wybitny kompozytor. Przyznaje też, że gdyby nie domowa biblioteka i klimat rodzinnego domu nie napisałby tylu dzieł o charakterze sakralnym.

Więcej...

„Przełęcz ocalonych”, czyli jak być miłosiernym na wojnie 2016-11-04

„Przełęcz ocalonych”, czyli jak być miłosiernym na wojnie

W piątek do polskich kin w chodzi najnowszy film Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych”. Przez jednych nazwany arcydziełem, innym wydaje się zbyt mocny i drastyczny. Wysoko oceniana przez światowych recenzentów produkcja, to opowieść o amerykańskim szeregowcu Desmondzie Dossie, bohaterze II Wojny Światowej, który ze względu na swoją wiarę odmówił noszenia broni i zabijania przeciwników - pisze Michał Plewka.

Więcej...

Nagrody na Festiwalu w Niepokalanowie przyznane 2016-10-18

Nagrody na Festiwalu w Niepokalanowie przyznane

Nagrodę Grand Prix XXXI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów "Niepokalanów 2016" zdobył film dokumentalny pt. "Droga do wolności Edwarda Taraszkiewicza" autorstwa Marty Sosidko.

Więcej...

Spotkanie autorskie wokół książki "Wołyń. Bez komentarza" 2016-10-15

Spotkanie autorskie wokół książki "Wołyń. Bez komentarza"

Katyń był zbrodnią, Oświęcim był zbrodnią, ale Wołyń to także zbrodnia; a my nie mamy nawet gdzie świeczki zapalić - powiedziała Anna Lisiecka, dziennikarka Polskiego Radia i współautorka książki "Wołyń. Bez komentarza", przytaczając słowa jednej ze swoich rozmówczyń.

Więcej...

„Ksiądz też człowiek” - ewangelizacja życiową pasją 2016-09-29

„Ksiądz też człowiek” - taki tytuł nosi zaprezentowana w Warszawie książka Michała Bondyry. To zapis rozmów z trzema kapłanami, dla których życiowe pasje stały się jednocześnie sposobem ewangelizacji.

Więcej...

"Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy" - testament papieża seniora 2016-09-08

"Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy" - testament papieża seniora

O tym, dlaczego postanowił ustąpić z urzędu, o swoim następcy – Franciszku, przyszłości Kościoła, wielu innych nieznanych szczegółach swego życia prywatnego i publicznego można dowiedzieć się od papieża seniora Benedykta XVI z jego rozmowy z Peterem Seewaldem.

Więcej...

"Matka męczennika" - ukazała się biografia Marianny Kolbe 2016-08-13

"Matka męczennika" - ukazała się biografia Marianny Kolbe

"Matka męczennika" - to biografia Marianny, matki św. Maksymiliana, która wchodzi na rynki księgarskie w przeddzień obchodów 75. rocznicy jego heroicznej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Więcej...

"Ojciec tysiąca sierot" - powieść o księdzu, ratującym "dzieci Andersa" 2016-07-02

"Ojciec tysiąca sierot" - powieść o księdzu, ratującym "dzieci Andersa"

"Ojciec tysiąca sierot" - to tytuł książki, poświęconej ks. Franciszkowi Plucie, duchownemu, który zaopiekował się setkami polskich sierot, osiedlonych, po tragicznych doświadczeniach w sowieckich łagrach i sierocińcach, w indyjskim Balachadi.

Więcej...

"Watykański Oscar" dla filmu TVP 1 2016-06-28

Film Telewizji Polskiej „Życia nie można zmarnować” w reżyserii Krzysztofa Tadeja został uznany przez jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich „Mirabile dictu” w Rzymie za najlepszy film dokumentalny.

Więcej...

Zaproszenie na premierę książki "Tajemnice Fatimy" 2016-05-04

Zaproszamy na premierę książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia "Tajemnice Fatimy". Premiera odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich, na ul. Miodowej 17/19.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook