Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kultura

12:01 / 18-08-2017

Krzysztof Żurowski dla KAI o tworzeniu filmów religijnych

– Twórca chrześcijańskich filmów jest niczym – uważa znany reżyser Krzysztof Żurowski. W rozmowie z KAI twórca m.in. filmu dokumentalnego „Tango Franciszka” podsumowuje swoje liczne dokonania filmowe i 27-letnią współpracę z Redakcją Programów Katolickich TVP. KAI: Jest Pan uczniem Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Zanussiego. Jak wspomina Pan nauki pobierane u mistrzów? Krzysztof Żurowski: U Krzysztofa […]

10:12 / 08-02-2017

„O duszo wielka” – cykl koncertów pieśni wielkopostnych

Pod nazwą „O duszo wielka” w marcu i kwietniu w kilku miastach w całej Polsce zaprezentowany zostanie cykl koncertów pieśni wielkopostnych. Utwory mocno osadzone w tradycji, ale w połączeniu z estetyką etno i world music, zabrzmią m.in. w salach koncertowych, filharmonii, kościołach i teatrach. W ramach cyklu odbędą się koncerty w: Sali Koncertowej NOSPR w […]

10:58 / 30-01-2017

Tygodnik katolicki w Japonii ocenia film „Milczenie” M. Scorsese’a

Na dwa tygodnie przed zaplanowaną na 5 lutego beatyfikacją Takayamy Ukona (1551-1615) – samuraja, który poświęcił swoje życie Chrystusowi w czasie nasilających się prześladowań Jego wyznawców – na ekrany japońskich kin wszedł głośny film „Milczenie” amerykańskiego reżysera Martina Scorsese’a. Dzieło to dotyczy też prześladowań Kościoła w Japonii w XVII w. Tutejsi katolicy z zainteresowaniem oglądają […]

14:48 / 04-05-2016

Zaproszenie na premierę książki „Tajemnice Fatimy”

Zaproszamy na premierę książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia „Tajemnice Fatimy”. Premiera odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich, na ul. Miodowej 17/19.

14:58 / 28-07-2015

Poezja przywraca do rzeczywistości – rozmowa z Tomaszem Snarskim, prawnikiem, który pisze wiersze

Czy gdyby Piłat ułaskawił Jezusa, bylibyśmy zbawieni? Między innymi z takim problemem zmaga się w swojej poezji Tomasz Snarski, prawnik, który pisze wiersze. W rozmowie z KAI wskazuje on, iż „sensem poezji jest to, że chcemy coś pokazać głębiej”. – Gdyby ograniczyć poezję tylko do przyjemnych, emocjonalnych momentów oderwania się od rzeczywistości, byłaby to tragedia. Bo poezja ma służyć czemuś dokładnie odwrotnemu. Ona ma poruszyć, wrzucając w rzeczywistość taką, jaka ona jest – przekonuje Snarski.

14:46 / 06-01-2014

Tradycyjne utwory religijne w nowej odsłonie

Nowatorskie aranżacje tradycyjnych utworów religijnych znalazły się na nowej płycie Michała Jacaszka zatytułowanej „Pieśni”.

11:30 / 25-05-2013

Ukazała się księga wspomnień o Czesławie Miłoszu

Głosy siedemdziesięciu osób – literatów, artystów, przyjaciół polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla – zawiera książka „Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu”.

10:04 / 18-04-2013

Sztuka polska wobec Holokaustu

Sztuka polska wobec Holokaustu – to tytuł wystawy otwartej 17 kwietnia w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie z okazji 70. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

15:51 / 26-02-2013

Niezwykły koncert

Największe przeboje wykonane w kultowych „gregoriańskich” aranżacjach. Mistyczne wersje naszych ulubionych utworów. Opary tajemniczości oplatające hity ze szczytów list przebojów.

14:40 / 17-12-2012

Najnowszy film dokumentalny o Janie Pawle II w TVP

W Wigilię, 24 grudnia TVP wyemituje najnowszy film o Janie Pawle II pt. „Kardynał Wojtyła papieżem!”. Film pełen emocji, wzruszających wspomnień i humoru opowiada o wydarzeniach od 6 sierpnia 1978 r. (śmierć papieża Pawła VI) do pierwszych dni pontyfikatu Jana Pawła II.

1 2 3 87
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.