"Pieśni Kościoła" - najnowsza płyta OWEYO

per //per, 2004-03-20

"Pieśni Kościoła" - nowa płyta zespołu Oweyo jest ukłonem w stronę tradycyjnych pieśni liturgicznych. Zawiera 13 tradycyjnych pieśni kościelnych ze "Śpiewnika" ks. J. Siedleckiego, m.in. "Idzie Bóg prawdziwy", "Kłaniam się Tobie", "O Matko miłościwa".

Zespół podjął próbę odświeżenia znanych pieśni i nadał im lekko "jazzujący charakter". Całość charakteryzuje się ciepłym brzmieniem i wprowadza w atmosferę skupienia i modlitwy.

Według redaktora naczelnego Magazynu Muzycznego "RUaH" o. Andrzeja Bujnowskiego OP "Pieśni Kościoła" to coś, czego dotąd nie było na rynku muzyki chrześcijańskiej w naszym kraju. - Niewiele jest płyt z muzyką chrześcijańską, w których duch modlitwy byłby tak wyczuwalny. Słuchając płyty od razu wchodzi się w kontemplację. Pieśni zaśpiewane są prosto, czysto i bez nadmiaru egzaltacji... Brzmienie śpiewanych utworów jednoznacznie kojarzy się z muzyką kościelną i zaprasza słuchacza do wejścia w atmosferę skupienia nad tajemnicami, o których mówią teksty.

*Nazwa zespołu - OWEYO* - jest murzyńskim krzykiem radości. Grupa zawiązała się we Wrocławiu w 1992 r. Trzon zespołu tworzy małżeństwo: Małgorzata Samborska i Jacek Ratajczyk. Formacja odpowiadała za oprawę muzyczną spotkania z o. Emilienem Tardiffem w Gorzowie Wlkp. w 1996 r., jak również animowała muzycznie spotkania Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze.

Obecnie zespół tworzą uznani muzycy sceny chrześcijan w Polsce, biorący udział także w innych projektach muzycznych: Jacek Ratajczyk, Małgorzata Samborska (Wolna Grupa Bukowina), Bartek Pietsch (Przystanek Jezus), Tadeusz Golachowski (Jazz Duo), Jerzy Kaczmarek (Alex Band).

Płyta ukazała się nakładem Edycji Świętego Pawła.

Patronat medialny nad płytą objęli:
. serwis e.kai.pl
. portal katolicki www.katolik.pl
. Magazyn Muzyczny RUaH www.ruah.pl
. Lista przebojów "Muzyczne Dary" www.muzycznedary.niedziela.pl

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook