Drukuj Powrót do artykułu

Kunów: bp Nitkiewicz otworzył Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie

13 marca 2018 | 11:48 | apis | Kunów Ⓒ Ⓟ

Nowe Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie uroczyście otworzył i poświęcił jego siedzibę bp Krzysztof Nitkiewicz 12 marca w Kunowie. Jest to już dwudziesta czwarta placówka tego rodzaju w diecezji. Będzie ona służyła mieszkańcom dekanatu kunowskiego, a także wszystkim, którzy się do niego zgłoszą.

Otwarcie placówki poprzedziła uroczysta Msza św. sprawowana przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza, który mówił w homilii o tęsknocie za Bogiem obecnej w ludzkim sercu. Biskup porównał ją do pomocnej dłoni, której się trzeba mocno uchwycić i pozwolić się doprowadzić do Boga.

Hierarcha wyraził jednocześnie radość z obecności na terenie parafii Kunów grup religijnych, społecznych i folklorystycznych. Podkreślił też, że w tę bogatą lokalną rzeczywistość wpisało się Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie.

W powołanie i prowadzenie KCPR zaangażowali się miejscowi księża oraz świeccy wolontariusze z parafii, będący specjalistami w różnych dziedzinach.

Katolickie Centra Pomocy Rodzinie, powołane na początku 2011 r. z inicjatywy ordynariusza sandomierskiego bp Krzysztofa Nitkiewicza, znajdują się w 24 miejscowościach we wszystkich dekanatach diecezji sandomierskiej. Zakres pomocy obejmuje przygotowanie do małżeństwa i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Rozwiązywane są także konflikty małżeńskie, rodzinne i trudności wychowawcze.

Przede wszystkim KCPR-y udzielają pomocy w trudnych i zawiłych sprawach sumienia, w trudnościach religijnych, w problemach natury psychologicznej, pedagogicznej, prawniczej i w wielu innych. W poszczególnych zespołach pomoc świadczą księża, psycholodzy, pedagodzy, prawnicy, terapeuci oraz inni specjaliści. Porady są bezpłatne.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.