Drukuj Powrót do artykułu

Kuria bydgoska ws. księdza-sprawcy wypadku drogowego

18 maja 2017 | 14:52 | Bydgoszcz / lk, diecezja.bydgoszcz.pl / bd Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

“Kuria Bydgoska z głębokim żalem przyjęła informację o wypadku, którego sprawcą był Ksiądz diecezji bydgoskiej, będący pod wpływem alkoholu” – brzmi oświadczenie tamtejszej kurii diecezjalnej po wypadku spowodowanym przez miejscowego kapłana. Rzecznik kurii podkreślił, że “zaistniała sytuacja zasługuje na najwyższe potępienie i absolutnie nie powinna się wydarzyć”.

Według doniesień lokalnych mediów, do wypadku doszło we wtorek w godzinach popołudniowych na ulicach Bydgoszczy. Jego sprawcą miał być były proboszcz, a obecnie rezydent w parafii św. Krzyża. Kapłan nie zahamował swoim nissanem na czas i potrącił na pasach 56-letniego mężczyznę. Trwa walka o jego życie. – W chwili zatrzymania ksiądz miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformowała dziennikarzy Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Oświadczenie Kurii bydgoskiej:

Kuria Bydgoska z głębokim żalem przyjęła informację o wypadku, którego sprawcą był Ksiądz diecezji bydgoskiej, będący pod wpływem alkoholu. Zapewniam o modlitwie w intencji osoby poszkodowanej w tym wypadku, jak i jej bliskich. Jednocześnie pragnę podkreślić, że zaistniała sytuacja zasługuje na najwyższe potępienie i absolutnie nie powinna się wydarzyć. Sprawca tego zdarzenia poniesie wszelkie konsekwencje przewidziane prawem karnym, a także kanonicznym. Nadmienię, że ksiądz, który spowodował ten wypadek, od 2011 roku nie pełni żadnych urzędów kościelnych.

Ks. dr Sylwester Warzyński
Rzecznik Diecezji Bydgoskiej

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 maja 2017 10:44

97. rocznica urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.