Drukuj Powrót do artykułu

Kuria warszawsko-praska przedstawi dokument nt. norm ochrony dzieci i młodzieży

24 września 2018 | 17:18 | lk | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Dokument “Normy ochrony dzieci i młodzieży oraz zasady praktyk duszpasterskich w Diecezji Warszawsko-Praskiej” przedstawione zostaną w czwartek 27 września przez ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej bp. Romualda Kamińskiego i biskupa pomocniczego Marka Solarczyka.

Opublikowane w dokumencie przepisy – jak czytamy na stronie diecezji – są przeznaczone do stosowania we wszystkich parafiach, wspólnotach i dziełach Diecezji Warszawsko-Praskiej jako obowiązujące dla duchownych, świeckich wychowawców, nauczycieli, trenerów, animatorów, wolontariuszy, praktykantów i stażystów zatrudnionych na różnych stanowiskach i podejmujących różne zakresy odpowiedzialności.

“Normy” obejmują takie zagadnienia jak: prawa dzieci i młodzieży, szczegółowe zasady postępowania w pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą, zasady praktyk duszpasterskich. Ponadto zawierają procedury interwencji wobec uzyskania informacji o prawdopodobieństwie skrzywdzenia oraz praktyczne rady, jak rozmawiać z osobą, która zgłasza nadużycie.

Początek konferencji w czwartek 27 września o godz. 10.30 w Akademiku Praskim przy ulicy Floriańskiej 3a.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.