Łagiewniki – bielsko-żywieccy pielgrzymi dotarli do sanktuarium Bożego Miłosierdzia
03 maja 2024 | 13:24 | rk | Kraków Ⓒ Ⓟ
Do sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach dotarli 3 maja uczestnicy 12. pieszej bielsko-żywieckiej pielgrzymki diecezjalnej, która wyruszyła ze stolicy Podbeskidzia 30 kwietnia. W wędrówce pątniczym szlakiem, liczącym około stu kilometrów, udział wzięło ponad 1200 osób.
W tej jedynej tego typu diecezjalnej inicjatywie w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia pielgrzymi szli pod hasłem „Tulmy się do Matki Miłosierdzia”.
W drodze do sanktuarium Bożego Miłosierdzia pątnicy nawiedzili dziś sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. W południe bp Piotr Greger powitał pielgrzymujących diecezjan na progach świątyni na Białych Morzach. Wspólnie z grupami diecezjan, którzy dojechali autokarami i prywatnymi samochodami, modlono się w sanktuarium słowami nabożeństwa do św. Jana Pawła II. Bp Greger pobłogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem i razem z rozśpiewanymi pątnikami przeszedł do pobliskiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Przy wejściu do łagiewnickiego klasztoru oraz kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny pielgrzymów powitali gospodarze tego miejsca na czele z kustoszem ks. Zbigniewem Bielasem. Każdy z pątników trwał przez chwilę w modlitewnym skupieniu przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego, pędzla Adolfa Hyły, znajdującym się w kaplicy klasztornej. Wielu prosiło o potrzebne łaski oraz dziękowało za dotychczasową opiekę Bożą.
Podczas trzydniowej pielgrzymki piesi pątnicy, wśród których przeważali młodzi ludzie, słuchali konferencji, modlili się słowami koronki do Bożego miłosierdzia oraz na różańcu, śpiewali i brali udział w koncertach ewangelizacyjnych.
Na zakończenie pielgrzymki bp Greger sprawować będzie po południu Mszę św. w łagiewnickiej bazylice.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.