Drukuj Powrót do artykułu

Legnica: bp Kiernikowski odwiedził Oddział Paliatywny

20.12.2017 , mł, Legnica, 20-12-2017 Ⓒ ℗

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odwiedził Oddział Medycyny Paliatywnej Legnickiego Szpitala Specjalistycznego. W środę 20 grudnia, biskup spotkał się z personelem oddziału, pacjentami i ich rodzinami.

Ksiądz biskup udzielał chorym i ich rodzinom błogosławieństwa. Dodawał także otuchy na trudne chwile spędzane przy łóżku ciężko chorych. – Takie spotkania organizujemy praktycznie, co roku. Mają one szczególny wymiar zwłaszcza dla naszych pacjentów – mówi Grażyna Majewska-Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa. – Nasi pacjenci z niecierpliwości czekają na wizytę księdza biskupa i ciągle dopytują, kiedy ona nastąpi. Jest to dla nich coś nowego i radosnego – dodaje.

Wizyta w placówce medycznej była również okazją do złożenia życzeń świątecznych. Na zakończenie bp Kiernikowski podziękował wolontariuszom i pracownikom hospicjum za ich trudną, ale jakże potrzebną pracę.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.