Drukuj Powrót do artykułu

LET HIM RUN – zwycięzca Festiwalu Chrześcijańskie Granie nagrywa swą pierwszą płytę

04.12.2018 , rk, Żywiec Ⓒ ℗

Pochodzący z Żywca zespół LET HIM RUN – „Debiut Roku 2018” oraz laureat nagrody publiczności podczas niedawnego Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie – rozpoczął pracę nad materiałem muzycznym. Jednocześnie na stronie katolikwspiera.pl ruszyła zbiórka funduszy na nagranie pierwszej płyty.

Zdaniem artystów z zespołu, najważniejsza jest potrzeba dzielenia się osobistym doświadczeniem żywego Boga i Jego działania w życiu. Przyznali, że mają już pomysł na pierwszy, pełnowymiarowy album. Na płycie znaleźć się mają autorskie utwory oparte na słowie Bożym i „osobistym doświadczeniu Bożej wolności”.

„Cały proces produkcji albumu chcielibyśmy zrealizować w najlepszy możliwy sposób. I choć po ludzku jest to wymagające i trudne zadanie, to wiemy, że Bóg jest Bogiem rzeczy niemożliwych i kiedy błogosławi, to w pełni i bez granic” – wyjaśnili, zapraszając jednocześnie do współtworzenia projektu i prosząc o wsparcie finansowe.

Po pierwszym etapie, polegającym na tworzeniu, komponowaniu i dopracowywaniu aranżacji, muzycy przygotowują się do sesji nagraniowych w studio, postprodukcji, miksowania i masteringu oraz projektowania szaty graficznej.

Grupa została założona w 2017 r. przez Marcina Pawełka (gitara, wokal), Rafała Hilbrychta (gitara basowa) i Dominika Cendrzaka (perkusja). 13 października 2017 r. zespół wydał swój premierowy singiel „Czekam”, który zdobył pierwsze miejsce w dwóch listach przebojów: w 310 notowaniu „Listy z mocą” i 167 notowaniu „Złotej dziesiątki Radia Warszawa”. Na początku 2018 r. do składu dołączyli: Natalia Sołtysek (wokal) i Mieszko Krzyś (gitara, wokal). Drugi singiel zespołu „W imię Twoje” ukazał się 23 marca 2018 r. i zdobył pierwsze miejsce w 335. notowaniu “Listy z mocą”.

W lipcu 2018 r. do składu dołączył gitarzysta Marek Cendrzak, a zespół rozpoczął finalne przygotowania do nagrania pierwszego albumu. Na przełomie sierpnia i września 2018 singiel „W imię Twoje” zdobył pierwsze miejsce w trzech kolejnych notowaniach (869,870,871) listy przebojów „Muzyczne Dary”. Końcem września 2018 Mieszko Krzyś zdecydował o odejściu z zespołu.

23 października 2018 r. singiel „W imię Twoje” kolejny raz zajął pierwsze miejsce w 877. notowaniu listy przebojów “Muzyczne Dary”. 25 listopada 2018 r. zespół zagrał swój pierwszy koncert, występując na 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie w ramach konkursu „Debiuty”. Decyzją jury i głosami publiczności zespół zdobył dwie nagrody: „Debiut Roku 2018” i „Debiut Publiczności”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.