Drukuj Powrót do artykułu

Letnie koncerty organowe w Chojnicach

02 lipca 2018 | 14:23 | pgo | Chojnice Ⓒ Ⓟ

Już po raz 5 w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Chojnicach odbędą się letnie koncerty organowe. W lipcu i sierpniu będzie można posłuchać artystów z Bydgoszczy oraz Trójmiasta, którzy zagrają nie tylko na organach, ale też fletach irlandzkich i dudach szkockich.

Pierwszy z cyklu koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 lipca w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Chojnicach. O godz. 20 rozpocznie się koncert Ewy Sawoszczuk z Bydgoszczy oraz Przemysława Wawrzyniaka, który zagra na fletach irlandzkich i szkockich dudach.

W kolejnych odsłonach V letnich koncertów organowych będzie można usłyszeć 22 lipca – Patryka Podwojskiego z Gdańska, a 5 sierpnia – Pawła Pawłowicza z Bydgoszczy i Męski Zespół Chorałowy. Ostatni koncert odbędzie się 19 sierpnia w wykonaniu Karola Hilla oraz Chóru Akademii Morskiej.

Wszystkie koncerty odbywają się w niedzielę o godz. 20. Wstęp wolny.

Organizatorem V letnich koncertów organowych jest parafia pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, a partnerem wydarzenia Urząd Miasta w Chojnicach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.