Drukuj Powrót do artykułu

Licheń: Dzień Wolontariusza w hospicjum

06.12.2018 , Amelia Siuda-Koszela, Licheń Stary Ⓒ ℗

Dzień wolontariusza, przypadający na 5 grudnia, w Licheniu Starym obchodzony był w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego. W kaplicy zebrali się wolontariusze, chorzy i personel hospicjum, by modlić się w intencji tych, którzy bezinteresownie wspierają hospicyjne dzieło fundacji Spem Donare. Mszy Św. przewodniczył ks. Krzysztof Jagoda MIC, a towarzyszył mu ks. Julian Sztuczka MIC.

Ks. Jagoda podczas homilii pochylił się ad istotą Adwentu i postacią Maryi. Zauważył, że druga część Adwentu mówi o ponownym przyjściu Chrystusa, które ma nastąpić u końca czasów, na co wskazują czytane podczas liturgii kolekty.

Duchowny przypomniał, że Maryja to prosta dziewczyna z Nazaretu, wolna od grzechu, której Bóg zawierzył swojego Syna. – I my jesteśmy zaproszeni do zawierzenia się Maryi oraz Bogu – powiedział. W kolejnej myśli kapłan skierował uwagę na Golgotę gdzie – jak stwierdził – Maryja utraciła Boże macierzyństwo. – Jednak ono zostało jej odebrane, by jeszcze szerzej otworzyła swoje serce na całą ludzkość, o co prosi z krzyża Jezus, by stała się matką Kościoła. Jezus chce, byśmy zaprosili Maryję do swojego życia – zaznaczył ks. Jagoda.

Urszula Kulig, koordynator wolontariatu, poinformowała, że Hospicjum w Licheniu wspiera 36 wolontariuszy, którzy nie tylko bezpośrednio dzielą się swoim sercem z chorymi, ale także pomagają w innych pracach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.