Licheń: Siostry anuncjatki wezmą udział w sztafecie modlitewnej
20 stycznia 2015 | 11:14 | ra Ⓒ Ⓟ
Do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ponownie zawita „sztafeta modlitwy”. Tym razem w tej wyjątkowej inicjatywie wezmą udział siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny z klasztoru w lesie grąblińskim koło Lichenia.
Zorganizowanie „sztafety modlitwy” zaproponowały siostry klauzurowe, których klasztory znajdują się na terenie całego naszego kraju. Jak wyjaśniła s. Weronika Sowulewska OSBCam, przewodnicząca Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce, będzie to swego rodzaju „modlitewny dyżur” w związku z trwającym Rokiem Życia Konsekrowanego. Zważywszy na fakt, iż w Grąblinie posługują siostry anuncjatki, sztafeta zagości także w licheńskim Sanktuarium.
Modlitewne czuwanie trwać będzie nieustannie aż do zakończenia Roku Życia Konsekrowanego. Każdemu ze zgromadzeń zostały przyporządkowane określone terminy podczas pięciu serii sztafety. W trakcie ich trwania siostry zobowiązują się do pozostania w modlitewnym skupieniu.
W trakcie pierwszej serii, która w kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych w Grąblinie odbędzie się już 20 lutego, mniszki będą zanosiły do Boga modlitwy poprzez odmawianie radosnej części Różańca Świętego. Mniszki zapraszają wiernych do grąblińskiej świątyni na wspólną modlitwę na godz. 17.00, która zostanie połączona z nieszporami.
Sztafeta obiegnie żeńskie wspólnoty kontemplacyjne pięć razy w ciągu całego 2015 roku. Modlitewne intencje zostały podzielone na pięć grup: dziękczynne za dar powołania chrześcijańskiego i zakonnego, wynagradzające za grzechy, błagalne o powołania i we wszystkich intencjach przekazanych mniszkom, prośby o świętość życia i modlitwa za Kościół, a zwłaszcza o owoce Roku Życia Konsekrowanego.
W Grąblinie sztafetę zaplanowano w dniach: 20 lutego, 17 maja, 11 sierpnia, 5 listopada oraz 30 stycznia 2016 roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.