Drukuj Powrót do artykułu

Licheński przystanek pielgrzymki rowerowej w drodze na Jasną Górę

11.08.2017 , ra, Licheń, 11-08-2017 Ⓒ ℗

Sample gr. Michał Plewka (KAI)

85 cyklistów 19. rowerowej pielgrzymki diecezji pelplińskiej na Jasną Górę zatrzymało się na modlitwę w sanktuarium maryjnym w Licheniu Starym. Pielgrzymi mają do pokonania łącznie 600 km.

W tym roku pelplińska pielgrzymka składa się z trzech indywidualnych podgrup: z Lęborka, Kościerzyny i Pelplina. Wszystkie spotkały się w piątek rano, by modlić się podczas Mszy św. w Licheniu Starym.

„Jesteśmy w Licheniu, aby pokłonić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w roku jubileuszu koronacji, ale także, aby zwiedzić to wyjątkowe miejsce, które każdego roku przyciąga rzesze pielgrzymów” – powiedział ks. Tomasz Syldatk z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Peplińskiej, opiekun duchowy pielgrzymki.

13 sierpnia rowerowi pielgrzymi przybędą na Jasną Górę wraz z pielgrzymami pieszymi z diecezji, którzy od 28 lipca pielgrzymują do Częstochowy.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.