List przewodniczącego Episkopatu do uczestników konferencji „Pamięć i Nadzieja” w Toruniu
26 listopada 2017 | 13:43 | BPKEP | Toruń Ⓒ Ⓟ
Ufam, że czas obrad przyczyni się do dalszego pogłębiania braterskich więzi pomiędzy naszymi narodami – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście do organizatorów i uczestników Międzynarodowej Konferencji „Pamięć i Nadzieja”. Spotkanie w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu jest poświęcone postawom Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.
Słowa pozdrowienia dla organizatorów i uczestników Międzynarodowej Konferencji „Pamięć i Nadzieja” abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przesłał na ręce o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja. Nie mogąc osobiście uczestniczyć w spotkaniu, zapewnił o duchowej łączności i podziękował za podjęcie trudu zorganizowania tego wydarzenia.
„Wyrażam głębokie przekonanie, że czas obrad – którym towarzyszy hasło Pamięć i nadzieja – zaowocuje wydatnie, pogłębiając refleksję nad naszą historią – naznaczoną cierpieniem, ale i obfitującą w jasne przykłady bohaterskich postaw. Ufam też, że przyczyni się on do dalszego pogłębiania braterskich więzi pomiędzy naszymi narodami” – napisał przewodniczący Episkopatu Polski.
Konferencja „Pamięć i Nadzieja” w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęła się w niedzielę 26 listopada o godz. 13.15. Poprzedziła ją Msza św. sprawowana w południe w kaplicy Pamięci Męczenników Polskich.
Oprócz świadków uratowanych przez Polaków w czasie Holokaustu, w konferencji biorą udział m.in. przedstawiciele polskiego rządu. Spotkanie zostało zorganizowane przez Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” działający przy Fundacji Lux Veritatis oraz Fundację From The Depths przy współpracy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.