Drukuj Powrót do artykułu

Łobżenica: marsz w obronie krzyża

18 grudnia 2009 | 12:48 | jm / maz Ⓒ Ⓟ

Mieszkańcy Łobżenicy przejdą dzisiaj ulicami miasta w obronie krzyża. Religijnej i modlitewnej manifestacji towarzyszyć będzie krucyfiks, do którego przytulał się w Wielki Piątek 2005 roku przed swoją śmiercią Jan Paweł II.

Inicjatywa była poprzedzona rekolekcjami adwentowymi. – Towarzyszył nam ten niezwykły krzyż. Ten, który był świadkiem cierpienia Sługi Bożego na kilka dni przed jego odejściem do Domu Ojca – powiedział proboszcz parafii Trójcy Świętej w Łobżenicy ks. Karol Glesmer.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Marsz przejdzie od kościoła św. Szczepana, ulicami Łobżenicy. – To nasza manifestacja opowiedzenia się za krzyżem. Każdy będzie mógł w ten sposób wyrazić swoje zdanie na temat potrzeby krzyża i jego miejsca w ojczyźnie – dodał ks. Glesmer.

Procesja zatrzyma się m.in. przy Urzędzie Miasta i Gminy, przy szkole podstawowej, liceum, gimnazjum, ośrodku szkolno-opiekuńczym, a zakończy się na Placu Wolności przy pomniku upamiętniającym pomordowanych. – Wobec coraz częściej podnoszonej kwestii obecności krzyża, która przeradza się w jałową dyskusję, my nie mamy wątpliwości, że krzyż powinien być tam, gdzie wyznawcy Chrystusa – stwierdził kapłan.

Następnie miejscowi strażacy przewiozą krzyż do kościoła parafialnego. – Krzyż nie jest w żaden sposób toksyczny. Wpatrujemy się w krucyfiks Jana Pawła II, którego roli dla obecnego świata nie podważają przedstawiciele innych wyznań czy niewierzący. My, katolicy na Krajnie domagamy się, aby symbol naszej wiary był szanowany i znajdował się tam, gdzie żyjemy i pracujemy – zakończył ks. Glesmer.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.