Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: Forum Charyzmatyczne o odkrywaniu męskości i kobiecości

30.09.2017 , xpk, Łódź, 30-09-2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. Ks. Paweł Kłys

„Kim jesteś? Odnaleźć męskość, odkryć kobiecość” – to hasło Forum Charyzmatycznego, które w dniach 30 września – 1 października odbywa się w Łodzi. Jego organizatorem jest ośrodek ewangelizacyjno-formacyjny Mocni w Duchu.

– Wybrany przez nas temat spotkania – o męskości i kobiecości – jest dziś bardzo aktualny – uważa o. Paweł Sawiak, jeden z organizatorów spotkania. – W przestrzeni publicznej można zauważyć, że rola kobiety i mężczyzny jest bardzo mocno zawężana. Chcemy przez to Forum pójścia głębiej i ukazać ich piękno – dodał.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni charyzmatyczni ojcowie i matki. – Wśród nich są kobiety show biznesu i mężczyźni zajmujący się treningiem personalnym, którzy patrzą na te wszystkie tematy z własnego doświadczenia, ale także przez pryzmat chrześcijaństwa – tłumaczy o. Sawiak.

W ciągu dwóch dni uczestnicy wysłuchają pięciu konferencji, wezmą udział we Mszy świętej, wieczorze chwały, a także w warsztatach zwiąnych z tematem Forum.

– Przyjechałem na Forum wraz z moją koleżanką Alicją, właśnie dlatego, że ten temat kobiecości i męskości jest dla nas bardzo ważny – mówi Zbyszek z Gdańska. – Czytamy różne książki, przygotowujemy się do małżeństwa i chcieliśmy usłyszeć tutaj coś dla siebie. Szczególnie poruszyła mnie konferencja nt. męskości i tego, jak bardzo ważna jest obecność mężczyzny obok kobiety. Najważniejsze, aby być wsparciem i oparciem dla niej – podkreśla.

– Do udziału w tym spotkaniu zachęcił mnie mój tato – mówi Martyna z Łodzi. – Jestem na takim etapie swojego życia, gdzie kwestia samoakceptacji, przeżywania i dojrzewania jest bardzo ważna – zauważa uczestniczka spotkania.

Jak podają organizatorzy, w tegorocznym Forum Charyzmatycznym bierze udział blisko dwa tysiące osób, którzy przyjechali nie tylko z Łodzi i środkowej Polski, ale są także obecni uczestnicy z zagranicy, którzy przybyli specjalnie na to spotkanie. Spotkania tego typu odbywają się w Łodzi już od kilku lat dwa razy w roku: jesienią i na wiosnę.

Organizatorem Forum Charyzmatycznego jest prowadzone przez ojców jezuitów centrum Mocni w Duchu, ośrodek ewangelizacyjno-formacyjny powstały w 1987 r. z inicjatywy o. Józefa Kozłowskiego SJ w odpowiedzi na potrzeby wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w całym kraju.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.