Łódź: Jasiek Mela o nadziei i miłosierdziu
16 marca 2016 | 11:11 | az Ⓒ Ⓟ
O swojej walce o życie, pogodzeniu się z samym sobą, o wierze i obecność Boga – mówił podczas spotkania z młodymi w parafii św. Anny w Łodzi Jasiek Mela, ambasador Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pt. „Raban”.
Jasiek Mela jako ambasador ŚDM w Krakowie jeździ na spotkania z młodymi, by mówić, że mimo wielu życiowych trudności potrafił odnaleźć pokój i nadzieję.
Jak mówi, nie byłoby to możliwe bez odnalezienia w swoim życiu Boga. „Chciałbym, aby w swojej historii życia każdy odnajdywał nadzieję i nawet przy największych przeciwnościach umiał odnaleźć sens życia. Warto w życiu skupiać się na dobrych rzeczach i tym dobrem dzielić się z innymi” – mówił Jasiek.
Oprócz dzielenia się swoim doświadczeniem życiowym młody podróżnik mówił również o tym, dlaczego warto wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. „Myślę, że to jest kapitalna okazja do spotkania się z młodymi z całego świata, z ludźmi którzy często mają podobne problemy i dylematy jak my, również duchowe. Tam będziemy mogli wymienić się poglądami, wątpliwościami, a wszystko to w atmosferze życzliwości i otwartości młodych ludzi. To będzie niesamowite” – mówił.
Jasiek Mela zachęcał młodzież, by dzieliła się dobrem, „bo dobro do nas wraca”. – Dając dobro inwestujemy również w samych siebie. Bo przecież im więcej dobra damy z siebie, tym więcej go będzie wokół nas i w całym świecie – mówił.
Spotkanie odbyło się w ramach nowego projektu pod nazwą „Raban”. Jest to odpowiedź na słowa Papieża Franciszka z Rio de Janeiro: „Chcę, byście poszli na ulice robić raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach. Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice.” W ramach projektu będą organizowane spotkania, świadectwa, pokazy filmowe, koncerty, imprezy plenerowe.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.