Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: katedralna procesja Bożego Ciała z Papieską Monstrancją

15 czerwca 2017 | 15:27 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample

Podczas Papieskiej wizyty w Łodzi w 1987 roku, Ojciec Święty odwiedził katedrę św. Stanisława Kostki gdzie spotkał się ze światem nauki i kultury. Na pamiątkę spotkania, Jan Paweł II ofiarował parafii katedralnej niezwykły dar, którym jest pozłacana monstrancja z aniołem.

„W tym szczególnym roku 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w naszym mieście, podczas procesji Bożego Ciała, w tej Papieskiej Monstrancji, w tym pięknym darze z Watykanu od Ojca Świętego, będzie niesiony Chrystus, by Go uwielbić, by dziękować Mu za obecność Jana Pawła II wśród nas” – mówi ks. prał. Ireneusz Kulesza, proboszcz bazyliki archikatedralnej w Łodzi.

Tegoroczną katedralną procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy poprowadził biskup senior Adam Lepa, który wcześniej przewodniczył Eucharystii i wygłosił słowo Boże.

Cztery ołtarze zostały przygotowane kolejno przez: siostry urszulanki, młodzież i ministrantów, Rycerzy Jana Pawła II oraz Duszpasterstwo Akademickie. – W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Dekoracje ołtarzy są pomyślane tak, by nawiązywały do słów anioła, który objawił się w Fatimie w 1916 r. Anioła, który prosił, abyśmy uwielbiali Boga w Trójcy Świętej jedynego. Uwielbienie jest najpiękniejszą modlitwą, jaka możemy zanieść Panu Bogu – dodał proboszcz katedry.

W uroczystej procesji obok mieszkańców parafii katedralnej już tradycyjnie udział wzięli także mieszkańcy innych łódzkich parafii.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.