Drukuj Powrót do artykułu

Opłatek artystów z arcybiskupem w Teatrze LOGOS

07 stycznia 2019 | 11:58 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

W Teatrze LOGOS znajdującym się przy kościele rektoralnym Środowisk Twórczych w Łodzi odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno–noworoczne, w którym udział wzięli ludzie kultury i sztuki, a których duszpasterzem jest ks. prałat Waldemar Sondka.Spotkanie rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś, a której oprawę muzyczną zapewnili artyści scen łódzkich.

W homilii metropolita łódzki przypomniał znaczenie tajemnicy Objawienia Pańskiego światu pogańskiemu oraz wskazał na to, że każdy jest wezwany, aby poruszyć się i pójść do Betlejem na wzór owych mędrców ze Wschodu, by tam odnaleźć Zbawiciela i oddać Mu pokłon.

Na zakończenie liturgii została poświęcona kreda i kadzidło, które mają stać się świadectwem naszej miłości do Chrystusa – mówił podczas błogosławieństwa abp Ryś. – Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań – czym damy świadectwo, że Go kochamy, a dym kadzidła – dziś poświęconego – niech dopełni braki naszej modlitwy, ale i przynagla nas do tego, by modlitwa była obecna w naszym życiu i wznosiła się ku niebu – podkreślił podczas modlitwy metropolita łódzki.

Po liturgii w sali teatralnej swoje życzenia do wszystkich artystów i ludzi sztuki – gromadzącym się przy tej świątyni – złożył abp Ryś. Powiedział, że Jezus niczego nie gra, kiedy staje z nami. Niczego nie odgrywa, żadnej sztuki, po prostu jest prawdziwy w tym utożsamieniu się z każdym z nas, ze wszystkim, co ludzkie, co jest naszym ludzkim doświadczeniem. Ważne jest, by w nas było to samo pragnienie, aby się z Nim tak samo utożsamić, żebyśmy niczego nie odgrywali w naszym życiu! – Myślę, że to są dobre życzenia w teatrze – mówił do artystów arcybiskup łódzki.

Następnie przy śpiewie kolęd zebrani łamiąc się opłatkiem złożyli sobie nawzajem życzenia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.