Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: Orszak Trzech Króli w sercu miasta

06.01.2018 , xpk, Łódź, 06-01-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. Ks. Paweł Kłys

Już po raz 7. główną ulicą Łodzi przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Trasa prowadziła z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego na placu Wolności, gdzie wcześniej sprawowana była Eucharystia, ulicą Piotrkowską, do katedry św. Stanisława Kostki.

Za gwiazdą podążały całe rodziny z dziećmi, a na ich głowach połyskiwały srebrne korony, przygotowane przez organizatora jasełek tj. Stowarzyszenie Powrót Trzech Króli. W tych największych jasełkach w Łodzi, uczestniczyły przebrani za anioły „chóry anielskie” oraz archanioł chodzący na szczudłach, a także diabły ziejące ogniem, przeszkadzające podążającym do Betlejem oraz król Herod, chcący zgładzić Nowonarodzonego Króla Izraela. W tym roku w orszaku szedł prawdziwy wielbłąd, który cieszył się wielkim zainteresowaniem szczególnie najmłodszych uczestników marszu.

Podczas trwania orszaku uczestnicy śpiewali kolędy, zamieszczone w przygotowanym przez organizatorów śpiewniku kolęd. -„Dzisiejsze kolędowanie, to wyjście z Ewangelią na ulice naszego miasta”– mówi ks. Grzegorz Matynia, wikariusz katedralny, biorący udział w przygotowaniach tegorocznego łódzkiego przemarszu. „Tak jak Chrystus Objawił się niewierzącym, tak i my chcemy pokazać mieszkańcom naszego miasta, także tym niepraktykującym, że wiara w Chrystusa daje radość i szczęście” – dodaje.

Po dotarciu pochodu do łódzkiej szopki i złożeniu darów przez trzech króli, uczestnicy wzięli udział w koncercie zespołu “Mocni w Duchu”, działającego przy kościele oo. jezuitów w Łodzi.

Orszak Trzech Króli organizowany jest nie tylko w Łodzi, ale także innych miastach archidiecezji: w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim czy Zgierzu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.