Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: poświęcono siedem nowych karetek pogotowia ratunkowego dla województwa łódzkiego

11 stycznia 2019 | 23:26 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Województwo Łódzkie wzbogaciło się o nowe siedem karetek Pogotowia Ratunkowego, które będą stacjonować w Łodzi ale także w Skierniewicach i Zgierzu. Będą służyć pomocą wszystkim mieszkańcom województwa poszkodowanym w wypadkach ale także wszystkim potrzebującym pomocy w nagłych zdarzeniach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Nowe pojazdy zostały pobłogosławione i poświęcone na placu przed łódzką katedrą przez arcybiskupa Grzegorza Rysia.

– Panie zawsze otoczony chorymi, Ty ukazujesz się nam jako najlepszym z możliwych lekarzy, który spotykając się z człowiekiem uzdrawia go nie tylko z chorób ciała, ale także dociera do najgłębszych zakątków duszy uzdrawiając w nim to, co duchowe – mówił w czasie błogosławieństwa abp Ryś.

Dziękując za poświęcenie nowych pojazdów wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau wskazał, że rok 2019 jest bez wątpienia rokiem Ratownictwa Medycznegoo. – Niezwykle ważnym elementem dobra wspólnego jest życie i zdrowie obywateli tak temu dobru najlepiej będą służyć podmioty publiczne, na których będzie ciążyć odpowiedzialność za prowadzenia Ratownictwa Medycznego. W związku z tym powstanie w Łodzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego – zapewnił wojewoda łódzki.

Karetki wyposażone w niezbędny sprzęt ratujący zdrowie i życie mieszkańców województwa będzie od tej chwili służył wszystkim potrzebującym pomocy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.