Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: poświęcono siedem nowych karetek pogotowia ratunkowego dla województwa łódzkiego

12 stycznia 2019 | 11:29 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Województwo Łódzkie wzbogaciło się o nowe siedem karetek Pogotowia Ratunkowego, które będą stacjonować w Łodzi ale także w Skierniewicach i Zgierzu. Będą służyć pomocą wszystkim mieszkańcom województwa poszkodowanym w wypadkach ale także wszystkim potrzebującym pomocy w nagłych zdarzeniach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Nowe pojazdy zostały pobłogosławione i poświęcone na placu przed łódzką katedrą przez abp. Grzegorza Rysia

Dziękując za poświęcenie nowych pojazdów wojewoda łódzki, prof. Zbigniew Rau, wskazał na to, że rok 2019 jest rokiem Ratownictwa Medycznego. – Niezwykle ważnym elementem dobra wspólnego jest życie i zdrowie obywateli. Temu dobru najlepiej będą służyć podmioty publiczne, na których będzie ciążyć odpowiedzialność za prowadzenia Ratownictwa Medycznego. W związku z tym powstanie w Łodzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego – zapewnił wojewoda łódzki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.