Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: rozpoczyna się kurs dla wolontariuszy hospicyjnych

05.01.2018 , mip (KAI/Caritas), Łódź, 05-01-2018 Ⓒ ℗

Łódzka Caritas organizuje kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Zajęcia będą odbywały się od 9 stycznia w siedzibie diecezjalnej Caritas. Z dotychczasowych 21 edycji kursu skorzystało już ponad tysiąc osób.

– Na szkolenie zapraszamy osoby, które chciałyby pomagać drugiemu człowiekowi w szczególnym momencie życia – mówi Anna Bobowicz, psycholog hospicjum domowego Caritas. – Podczas zajęci wskażemy najważniejsze obszary, w których można spożytkować swoje siły i poświęcić czas najbardziej potrzebującym – dodaje psycholog.

Kurs ma charakter wykładowo-warsztatowy i obejmuje swoim zakresem ogólną wiedzę nt. wolontariatu, zagadnień opieki paliatywnej i hospicyjnej, aspektów psychologicznych i duchowych choroby, umierania i żałoby z punktu widzenia chorego i opiekuna. Praktycznie przygotowuje do pielęgnacji osób przewlekle, bądź nieuleczalnie chorych.

Szkolenie organizowane jest przez hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Rozpocznie się 9 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 przy ul. Gdańskiej 111. Mogą w nim wziąć udział osoby pełnoletnie. Zapisy oraz szczegóły dostępne w biurze hospicjum domowego łódzkiej Caritas: ul. Zgierska 121, tel.: 42 636 24 08 lub 607 617 090.

Hospicjum Caritas prowadzi kursy podstawowe dla wolontariuszy hospicyjnych od 1995 roku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.