Łódź: spotkanie opłatkowe z udziałem władz miejskich i wojewódzkich
20 grudnia 2012 | 23:26 | lg Ⓒ Ⓟ
Podzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i złożyli życzenia. "Wigilia wojewódzka" w Pałacu Poznańskiego w Łodzi zgromadziła 20 grudnia władze miasta i województwa, duchownych różnych wyznań oraz przedstawicieli różnych instytucji. "W Boże Narodzenie trzeba ogrzewać innych swoją dobrocią, miłością i mądrością" – mówił abp Marek Jędraszewski.
Na początku spotkania w Muzeum Miasta Łodzi zjawiła się delegacja harcerzy, którzy przynieśli Betlejemskie Światełko Pokoju. Wręczyli je prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej, wojewodzie Jolancie Chełmińskiej i marszałkowi województwa, Witoldowi Stępniowi.
Jolanta Chełmińska, składając życzenia, podkreśliła, że tradycyjny opłatek jest symbolem, który "pozwala przyjąć istotę Bożą, która wcieliła się w człowieka" i jednocześnie mobilizuje do podjęcia zobowiązania, że "będę lepszy i bardziej przyjazny". "Jeśli zaakceptujemy siebie, to być może, będziemy bardziej przyjaźni dla innych" – mówiła wojewoda.
"Te święta mówią nam, że można je przeżyć przede wszystkim wtedy, kiedy nie szukamy siebie, ale drugiego człowieka. Człowieka, który czeka na nas, być może nas szuka. Stąd przecież cudowny polski zwyczaj pustego miejsca przy stole" – mówił abp Marek Jędraszewski. "W te święta trzeba ogrzewać innych. Swoją dobrocią, swoją miłością, ale także swoją mądrością. Mądrością odpowiedzialną, która sprawia, że wszystko, co czynimy, w różnych wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i publicznego, służy autentycznemu dobru każdego człowieka – od chwili jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Służy także właściwemu rozumieniu tego, kim jest kobieta i kim jest mężczyzna" – podkreślał metropolita łódzki.
Potem abp Jędraszewski poświęcił opłatki, którymi uczestnicy spotkali później się połamali.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.