Drukuj Powrót do artykułu

Arena Młodych z abp. Grzegorzem Rysiem

16 lutego 2018 | 11:47 | Łódź / abd | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Blisko 20 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych weźmie udział w “Arenie Młodych” – wielkopostnym spotkaniu rekolekcyjnym, które, z inicjatywy abp. Grzegorza Rysia odbędzie się w dn. 20 i 21 marca br. w łódzkiej Atlas Arenie.

– Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie w dniach 20-21 marca, i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów kimś kompletnie nowym – tak, o młodych ludziach zaproszonych do udziału w “Arenie Młodych” mówi pomysłodawca tych rekolekcji abp Grzegorz Ryś.

Metropolita zaprasza młodzież z Łodzi do udziału w dwudniowym spotkaniu ewangelizacyjnym, na które złoży się m.in. nauka rekolekcyjna, rozważanie Pisma Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także możliwość spowiedzi i wysłuchania świadectw rówieśników. Jak informuje Wydział Katechetyczny łódzkiej kurii, spotkania odbywać się będą odpowiednio: 20 marca – dla młodzieży gimnazjalnej (bez klasy VII szkoły podstawowej) i 21.03.2018 – dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

Zgłoszenia od młodzieży przyjmują nauczyciele katecheci i przesyłają drogą elektroniczną według odpowiednio wypełnionego formularza (dostępnego na stronie Wydziału Katechetycznego: http://www.katecheza.lodz.pl/). W związku z ograniczoną liczbą biletów będzie decydować kolejność zgłoszeń. Młodzież nie ponosi żadnych kosztów uczestnictwa w tym wydarzeniu. Sama “Arena Młodych” traktowana jest jako dopełnienie szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Katolicka Agencja Informacyjna objęła patronatem to wydarzenie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.