Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: wielkanocne spotkanie Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego

05.04.2018 , xpk, Łódź Ⓒ ℗

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Wojska, Policji, Służby Miejskiej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei i Służby Leśnej spotkali się w łódzkim Instytucie Europejskim na dorocznym spotkaniu wielkanocnym.

Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich z Hanną Zdanowską – prezydent miasta oraz duchowni Kościołów chrześcijańskich, wśród nich metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś i bp Jan Cieślar, ordynariusz diecezji warszawskiej Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego w RP.

W słowie skierowanym do obecnych metropolita łódzki zwrócił uwagę na znaczenie pokarmów, które błogosławi się na stół wielkanocny, a które odwołują się do tradycji żydowskiej. “Święta wielkanocne są przedłużeniem żydowskiej Paschy, a nasz stół wielkanocny jest przedłużeniem Wieczerzy Paschalnej, która była obchodem najważniejszego święta, które znają żydzi” – powiedział abp Ryś.

Zauważył, że “Pan Bóg jest tak niesamowity, iż najważniejsze prawdy wiary podaje nam w koszyku do jedzenia i że do tego nie potrzeba wcale święceń biskupich, przeciwnie, można być ojcem rodziny, który wszystkie swoje dzieci wprowadza w to, co najważniejsze w życiu!”.

Życzenia złożyli także przedstawiciele wojewody łódzkiego, marszałka województwa łódzkiego oraz prezydent miasta Łodzi.

Arcybiskup i duchowni innych Kościołów chrześcijańskich pobłogosławili pokarmy wielkanocne, a następnie wszyscy składali sobie życzenia indywidualnie.

W części artystycznej spotkania wystąpił Dziecięcy Chór Miasta Łodzi pod dyrekcją Waldemara Sutryka.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.