Drukuj Powrót do artykułu

Łódź: XXVII pielgrzymka do grobu bł. Rafała Chylińskiego

12 maja 2018 | 11:55 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności” w sobotni poranek z łódzkiej katedry wyruszyła XXVII piesza pielgrzymka do grobu bł. o. Rafała Chylińskiego w łódzkich Łagiewnikach.

– Pielgrzymujemy już po raz kolejny do grobu naszego łódzkiego błogosławionego w intencji trudnych problemów miasta i regionu – tłumaczy ks. Marcin Majda, diecezjalny moderator Ruchu Światło – Życie. – Trudne problemy to problemy alkoholowe i te związane ogólnie z uzależnieniami, ale to także bezrobocie, które w naszym mieście jest dość wysokie – dodaje organizator.

Na trud pielgrzymiego szlaku zebranych na wspólnej modlitwie w katedrze św. Stanisława Kostki pobłogosławił ks. bp senior Adam Lepa, który posyłając pielgrzymów wskazał na to, że bł. Rafał Chyliński, do którego grobu pielgrzymują pątnicy, był człowiekiem szczególnie wrażliwym na ludzką biedę, nie tylko tę materialną, ale także duchową.

Wśród pielgrzymujących do najstarszego sanktuarium Archidiecezji łódzkiej można było zauważyć rodziny z dziećmi, młodych oraz starszych, którzy pielgrzymując powierzają w modlitwie siebie jak i młodych.

– Jestem trzeźwą alkoholiczką od 25 lat i idę w tej pielgrzymce ponieważ z boleścią patrzę na te problemy, które niszczą i zabijają dziś młodzież – mówi Irena Bińczyk. – Idąc i modląc się, chcę w taki skromny sposób prosić Pana Boga, aby pomógł nam rozwiązywać nasze problemy oraz prosić Go, by młodzież nie poddawała się i była wolna od uzależnień – podkreśla pątniczka.

– Na tę pielgrzymkę wyruszam po raz trzeci, a mój mąż po raz pierwszy – tłumaczy Dorota Śmiałkowska. – Idziemy we wspólnej intencji modląc się za naszego przyjaciela, który jest alkoholikiem. Chcemy prosić o cud życia w trzeźwości dla niego – dodaje.

Pielgrzymi po przejściu ponad 12 km. dotrą do franciszkańskiego klasztoru w łódzkich Łagiewnikach, gdzie będą uczestniczyć we Mszy św. oraz zawierzą siebie, a także całe miasto i jego mieszkańców Bogu przez wstawiennictwo bł. Rafała Chylińskiego. Organizatorem pielgrzymi jest Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.