Łódź: z bębnami, gitarami i flagami przypominali o papieżu-Polaku
16 października 2010 | 18:39 | lg Ⓒ Ⓟ
Nieśli bębny, gitary i flagi oraz głośniki z nagraniami Jana Pawła II. Łódzka młodzież przeszła 16 października w marszu „JP II na 100 procent”. Wzięło w nim udział około 200 osób.
Marsz ruszył z kościoła Matki Bożej Fatimskiej. „Jesteśmy dumni, że Polak został papieżem i chcemy przypomnieć jego przesłanie, jego orędzie, bo ono jest stale aktualne” – przypomina ks. Michał Misiak, moderator Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Łodzi.
Młodzież miała ze sobą transparenty, flagi, gitary i bębny. W głośnikach, które uczestnicy marszu nieśli ze sobą, pojawiał się co jakiś czas głos Jana Pawła II. Mijanym na ulicach ludziom młodzi rozdawali różańce. „Jan Paweł II rozdawał każdemu różańce. Chcemy podtrzymać tę piękną tradycję, pokazać że papież cały czas żyje i można go spotkać na przykład dziś, na ulicach Łodzi” – wyjaśnia ks. Misiak.
„Przyszłam tutaj, żeby podziękować za dar Jana Pawła II. Wciąż czerpię z tego, co nam zostawił” – mówiła jedna z uczestniczek marszu. „W nauczaniu Jana Pawła II jest cała tajemnica i pokazana droga naszej wiary. Dlatego chcę za jego obecność podziękować” – dodał jej kolega.
Co jakiś czas grupa zatrzymywała się i zastanawiała nad słowami papieża-Polaka. Miejsca przystanków i słowa Jana Pawła II dobrane były nieprzypadkowo – dawne zakłady Uniontex, dom św. Faustyny Kowalskiej czy nieczynny sklep z dopalaczami. W sumie marsz miał 6 przystanków.
Marsz „JP II na 100 procent” przeszedł ulicami Kilińskiego, Abramowskiego, Sienkiewicza (koło Galerii Łódzkiej), Piłsudskiego, Piotrkowską, poprzez pasaż Schillera i Park Sienkiewicza, dalej ulicą Nawrot do salezjańskiego kościoła Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych. Tam młodzi uczestniczyli we Mszy świętej, a potem w koncercie grupy rockowej „Fragua”.
Całe spotkanie zorganizowały razem łódzkie duszpasterstwa młodzieżowe.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.