Łódzcy biskupi odwiedzą chorych
08 lutego 2011 | 15:42 | łg Ⓒ Ⓟ
Szpital w Łagiewnikach i św. Jana Bożego, domy opieki w Łodzi i Koluszkach – te miejsca odwiedzą łódzcy biskupi z okazji Światowego Dnia Chorego. Abp Władysław Ziółek apeluje o szczególną troskę o ludzi chorych i cierpiących.
"Przeżywamy obecnie czas przygotowania do owocnego przeżycia beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II. Papież ten bardzo pragnął, aby uwrażliwić współczesnego człowieka, a także wspólnoty i społeczeństwa na obecność ludzi chorych i cierpiących. W tym celu ustanowił Światowy Dzień Chorego, obchodzony każdego roku we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jan Paweł II podkreślał, że społeczeństwo, które nie jest w stanie zaakceptować chorych i pomóc im w cierpieniu jest społeczeństwem okrutnym i nieludzkim" – napisał abp Ziółek w specjalnej odezwie do wiernych.
Odwiedziny chorych łódzcy biskupi rozpoczną już w przeddzień Światowego Dnia Chorego, 10 lutego. O godz. 16.00 bp Adam Lepa odprawi Mszę świętą w szpitalu św. Jana Bożego.
11 lutego abp Władysław Ziółek przyjedzie do szpitala chorób płucnych w Łodzi-Łagiewnikach. O godz. 11.00 odprawi tam Mszę św., po czym odwiedzi chorych na oddziałach i poświęci wyremontowane pomieszczenia oddziału neurologicznego.
Bp Adam Lepa od godz. 10.30 będzie spotykał się z pensjonariuszami Domu Opieki Społecznej przy ul. Strzelców Kaniowskich (najpierw Msza św., później odwiedziny). Bp Ireneusz Pękalski jedzie do Koluszek, gdzie odwiedzi Dom Opieki Społecznej prowadzony przez siostry Serc Jezusa i Maryi (godz. 11.00).
Księża-kapelani będą odprawiać tego dnia specjalne Msze św. w podległych im placówkach, "aby zanieść do chorym słowa otuchy i umocnić ich świętymi sakramentami". Abp Ziółek apeluje, by tego dnia "pamiętać o ludziach chorych mieszkających w sąsiedztwie, aby im ofiarować dobre słowo i życzyć zdrowia".
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.