Drukuj Powrót do artykułu

Łódzcy księża modlili się o świętość

08 października 2017 | 12:15 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

O swoją świętość modlili się duchowni z terenu archidiecezji łódzkiej podczas corocznego, organizowanego w pierwszą sobotę października dnia skupienia. Konferencję dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych zgromadzonych w łódzkiej katedrze wygłosił łowicki biskup pomocniczy Wojciech Osial.

W konferencji poruszającej temat zasad życia duchowego bp Osial wskazał na to, że choć jest to temat oczywisty dla wszystkich duchownych, należy o nim wciąż przypominać i o nim mówić, gdyż bez życia duchowego, ksiądz nie może być prawdziwie księdzem.

– Oschłość, oziębłość i tęsknota za Bogiem to symptomy, które wskazują na to, że trzeba powrócić do Boga, który nas wybrał i powołał do pełnienia służby przy Jego ołtarzu – podkreślił biskup. Zauważył również, że wielu kapłanów, wiele wie o Panu Bogu, ale mniej doświadcza obecności Pana Boga w swoim życiu.

Zgromadzeni w katedrze duchowni odmówili wspólnie modlitwę południową z Liturgii Godzin, wysłuchali konferencji, uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, a także sprawowali wspólnie Najświętszą Eucharystię.

W czasie homilii bp Osial zwrócił uwagę na potrzebę starannego i pobożnego sprawowania Eucharystii. – W życiu każdego kapłana Msza odgrywa bardzo ważną rolę w życiu wewnętrznym, gdyż to właśnie w tym czasie objawiane są rzeczy najważniejsze – zauważył kaznodzieja. – Musimy wchodzić w głębię tej Tajemnicy, aby nie zatracić tego, co w niej jest najważniejsze, nie tylko dla wiernych, ale także dla nas – kontynuował.

Liturgię zakończyło pasterskie błogosławieństwo i kapłańska agapa w refektarzu seminaryjnym.

Kontynuacją modlitwy katedralnej będą wieczorne modlitwy odprawiane w parafiach. Kapłani wraz ze swoimi wiernymi będą modlić się o powołania kapłańskie i zakonne, a także świętość kapłanów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.