Drukuj Powrót do artykułu

Łomża: pogrzeb biskupa Tadeusza Józefa Zawistowskiego

05 czerwca 2015 | 15:04 | xtt / Radio Nadzieja Ⓒ Ⓟ

W Łomży zakończyła się pierwsza część uroczystości pogrzebowych biskupa seniora Tadeusza Zawistowskiego. We Mszy św. w katedrze wzięło udział kilkunastu biskupów, ponad 300 kapłanów, przedstawiciele samorządów i organizacji, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni wierni.

Eucharystii przewodniczył abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki. Homilię wygłosił bp Stanisław Stefanek TChr, którego zmarły biskup był przez wiele lat współpracownikiem. W słowie skierowanym do uczestników pogrzebu bp Stefanek podkreślił głębokie umiłowanie Kościoła i Polski przez śp. bpa Tadeusza Zawistowskiego. Podkreślił on również fakt, iż Bóg powołując do swej służby kieruje na wybrane przez siebie drogi – i tak powołał młodego Tadeusza z małej wsi Sztabin do tego, aby w Watykanie, z rąk papieża Pawła VI przyjął święcenia biskupie.

Homilię zakończył wezwaniem śp. Biskupa do wstawiennictwa za Kościołem i Polską „ramię w ramię” ze św. Janem Pawłem II, Sługą Bożym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim i bł. ks. Jerzym Popiełuszką.
Po zakończonej liturgii w łomżyńskiej katedrze ciało śp. biskupa Tadeusza Zawistowskiego zostanie przewiezione do kościoła parafialnego w Sztabinie (diec. ełcka), gdzie o 16.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi pogrzebanie na cmentarzu parafialnym.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.