Drukuj Powrót do artykułu

Łotysze odkryli radość wiary

26 września 2018 | 07:30 | vaticannews.va / pz | Agłona Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Estonian Foreign Ministry

Dzięki wizycie Ojca Świętego łotewscy katolicy doświadczyli głębokiej, chrześcijańskiej jedności, a zarazem odkryli w sobie wielkie zasoby radości – uważa posługujący na Łotwie ks. Tadeusz Cieślak SJ. Jego zdaniem najbardziej znaczącym wydarzeniem papieskiej wizyty w tym kraju była wczorajsza Msza w sanktuarium maryjnym w Agłonie.

– To spotkanie zmieniło się z chwili na chwilę. W pierwszym momencie te tysiące pielgrzymów przychodziły do Matki Bożej Agłońskiej w duchu pokutno-błagalnym. Widać to było po całym wieńcu konfesjonałów rozstawionych wokół miejsca celebracji. Widać to również po twarzach, po skupieniu – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Cieślak. – W pewnym momencie, kiedy przyleciał papieski helikopter, błyskawicznie ta atmosfera pokuty i pielgrzymowania błagalnego zmieniła się w wybuch radości. Ta pokutna wspólnota przemieniła się we wspólnotę świętowania. Niezwykłe było też doświadczenie jedności wierzących z różnych stron Łotwy. Było to ważne świadectwo radości, którą u Łotyszy nie jest tak łatwo wywołać.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.