Drukuj Powrót do artykułu

Łowicz: Jubileusz Biskupa Alojzego Orszulika SAC

22.06.2018 , xas, Łowicz Ⓒ ℗

W czwartek 21 czerwca 2018 r. Kościół łowicki świętował 90. rocznicę urodzin oraz imieniny biskupa seniora Alojzego Orszulika SAC. W wieczornej Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu uczestniczyli biskupi z różnych diecezji, prezbiterzy, osoby konsekrowane oraz rzesze wiernych świeckich.

„Nasza rodzina diecezjalna w łączności z całym Kościołem w Polsce dziękuje za 90 lat życia pierwszego biskupa łowickiego” – powiedział na początku liturgii bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej. „Nasze eucharystyczne spotkanie jest przed wszystkim dziękczynieniem; dziękujemy Bogu za posługę dostojnego Jubilata” – kontynuował.

Homilię wygłosił abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, który przybliżył różne wydarzenia z życia bpa Alojzego Orszulika. „Dzisiejsza celebracja dla mnie osobiście, a jak sądzę i dla wielu innych, jest właściwą okazją, by wyrazić wdzięczność Bogu za ogrom dobra, jakie dokonało się przez wielowymiarową i wielopłaszczyznową posługę czcigodnego jubilata” – mówił kaznodzieja.

Na koniec Mszy św. bp Orszulik podziękował zebranym: „Dziękuję za dzisiejszy udział we Mszy św. i proszę o modlitwę w mojej intencji na lata, które Pan Bóg jeszcze zechce mi udzielić”.

Po wspólnej modlitwie miał miejsce uroczysty poczęstunek przygotowany w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.