Drukuj Powrót do artykułu

Łowicz: modlitwa środowisk weterynaryjnych

13 stycznia 2019 | 21:26 | xas | Łowicz Ⓒ Ⓟ

W Niedzielę Chrztu Pańskiego 13 stycznia w Bazylice Katedralnej w Łowiczu zgromadzili się lekarze weterynarii świętujący 100-lecie służby weterynaryjnej na łowickiej ziemi. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

W 100. rocznicę polskiej administracji weterynaryjnej na terenie powiatu łowickiego licznie przybyli przedstawiciele tej formy służby modlili się wraz z biskupem łowickim, który wygłosił też homilię. Bp Andrzej, który w swojej homilii najpierw nawiązywał do dzisiejszego Święta Chrztu Pańskiego, odniósł się potem także do czynności pełnionych przez weterynarzy.

Zwrócił uwagę m.in. na to, iż „służby weterynaryjne jak wiemy pełniąc swoją posługę muszą wykazywać się niezwykłą kompetencją, […] niezwykłą umiejętnością, w której w sposób kompetentny będą bronić, będą rozwiązywać jawiące się problemy, w których będzie na czoło wysuwała się troska o zdrowie zwierząt i o zdrowie ludzi”. W swoim słowie przywołał też zawołanie: „Sanitas Animalium Pro Salute Homini – Zdrowie dla zwierząt, dla zdrowia dla ludzi”.

W czasie liturgii były też słowa podziękowania ze strony przedstawiciela lekarzy weterynarii.

Wielką radością napełnia fakt, iż świętowanie ważnej rocznicy łączone jest z dziękczynieniem Bogu w Eucharystii. „Wspierajmy tę posługę dziękczynieniem i modlitwą” zachęcał biskup łowicki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.