Drukuj Powrót do artykułu

Łowicz: XXII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa wyruszyła na Jasną Górę

06 sierpnia 2017 | 16:48 | xas | Łowicz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. episkopat.pl / flickr.com

W niedzielę 6 sierpnia br. uczestnicy XXII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej wyruszyli w stronę Jasnej Góry. Pielgrzymka rozpoczęła się uroczystą Mszą św. sprawowaną w bazylice katedralnej w Łowiczu.

Liturgii sprawowanej w godzinach porannych w katedrze w Łowiczu przewodniczył bp Andrzej Dziuba, który też wygłosił homilię, nawiązując w niej do obchodzonego dziś święta Przemienienia Pańskiego oraz do hasła pielgrzymki „Wstań Idź Głoś”.

– Mamy wstać, iść i głosić zdążając do wspaniałej góry; Jasnej Góry, dziękując Maryi za jej nawiedzenie nas, naszej diecezji, idąc do niej jako pielgrzymi tak, jak ona pielgrzymowała od parafii do parafii – mówił biskup łowicki, nawiązując do zakończonej niedawno peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej.

W czasie Mszy św. swoje słowo skierował do obecnych także ks. Dionizy Mróz SDB, przewodnik duchowy ŁPPM. W liturgii uczestniczyli biskupi, kapłani i wielu wiernych naszej diecezji. Przed zakończeniem Mszy św. miała miejsce comiesięczna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, w której proszono o dar powołań do kapłaństwa. Po liturgii biskup odmówił specjalną modlitwę za pielgrzymów.

Następnie pielgrzymi mieli czas na posiłek, po którym wyruszyli z Łowicza. Dzisiejszy etap ŁPPM będzie zwieńczony Wieczorem Radości oraz Apelem Jasnogórskim w Makowie, do którego pielgrzymi dotrą w godzinach popołudniowych.

Tegoroczne hasło przewodnie pielgrzymki brzmi: „Wstań Idź Głoś”, natomiast głównym Koordynatorem XXII ŁPPM jest ks. Rafał Babicki.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.