Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: 16. Koncert Chwały

01.06.2018 , dab, Lublin Ⓒ ℗

Już po raz szesnasty, w Lublinie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbył się „Koncert Chwały”. We wspólnym uwielbieniu Boga, które przebiegało pod hasłem „Owocem Ducha jest miłość” wzięli udział muzycy pochodzący z Lublina: Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy. Podobnie jak przed rokiem koncert zgromadził ponad 10 tysięcy widzów.

Organizatorzy zadbali o bogatą i ciekawą oprawę, z tańcem, baletem i pantomimą. Koncert był połączeniem modlitewnej refleksji i żywiołowej zabawy. Śpiewał Chór Dla Jezusa, zespoły Gospel Rain i Good God, a także lider Budki Suflera, Krzysztof Cugowski wraz z synami Piotr i Wojciech.

Kulminacyjnym momentem koncertu była adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył abp Stanisław Budzik. „Duch Święty nie ukazał się nam widzialnej postaci, tak jak Jezus, w którego twarzy mogliśmy odkryć twarz Boga. Duch Święty ukrywa się w znakach, jego działanie jest na pozór niewidzialne, podobne, do którego tchnienia też nie widać, ale bez oddechu nie przeżylibyśmy kilku minut” – powiedział metropolita lubelski.

„Duchu Święty działa w Kościele w sakramentach świętych, w których jest obecny i w których prowadzi nas na spotkanie z Jezusem i karmi nas jego ciałem. To mocą Ducha Świętego dokonuje się tajemnica Eucharystii. To jego mocy wzywa kapłan w imieniu Kościoła, zanim wypowie słowa prośbę, aby ziemskie dary, owoce ziemi i ludzkiej pracy przemienił w Ciało i Krew Chrystusa” – powiedział abp Budzik, zwracając się do ponad 10 tys. widowni zgromadzonej na Placu Zamkowym w Lublinie.

Pierwszy „Koncert Chwały” odbył się w 2002 roku, kiedy w Lublinie przebywał pielgrzymujący po świecie krzyż Światowych Dni Młodzieży. Na Placu Litewskim odbyło się wówczas czuwanie i koncert Chóru dla Jezusa z udziałem ponad 130 osób.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.