Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: bezdomni wyruszą z pielgrzymką do MB Krasnobrodzkiej

15 czerwca 2018 | 14:09 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

We wtorek 19 czerwca Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy ze Spółką Lubelskie Dworce S.A. oraz Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów zaplanował pielgrzymkę dla osób bezdomnych do Głównego Sanktuarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie.

Przed wyjazdem z Lublina osoby potrzebujące będą miały możliwość skorzystania z kąpieli oraz śniadania w Domu Spotkania w Dąbrowicy. W Krasnobrodzie uczestnicy pielgrzymki wezmą udział we Mszy świętej oraz wspólnym ognisku.

– Pomysł pielgrzymki jest swoistą kontynuacja działań podjętych wspólnie przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Spółkę Lubelskie Dworce S.A. oraz Zakon Braci Mniejszych Kapucynów skierowanych do osób bezdomnych t.j. Wigilii Miłosierdzia oraz Śniadania Wielkanocnego. Wierzymy, że wyjście na przeciw potrzebom bezdomnych, a wierzymy że formacja duchowa jest właśnie taką potrzebą, zaowocuje zmianą w ich życiu – powieział w rozmowie z KAI Mateusz Jocek, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Udział w pielgrzymce mogą wziąć wszystkie osoby bezdomne, samotne czy opuszczone. Wystarczy, że pojawią się o godzinie 7:30 w Domu Spotkania w Dąbrowicy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.