Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: Caritas zachęca do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”

08 sierpnia 2018 | 16:54 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do wzięcia udziału w 10 edycji organizowanej przez Caritas Polska akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Trwa ona do 26 sierpnia.

Głównym celem wydarzenia jest pomoc dzieciom i młodzieży, pochodzącym z ubogich rodzin, których rodziców nie stać na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.

Przyłączyć się do akcji można poprzez: wejście na www.lublin.caritas.pl i przekazanie darowizny na zakup asortymentu szkolnego lub wysyłając SMS z tekstem “TORNISTER” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT); przesłanie lub dostarczenie do siedziby Caritas przyborów szkolnych, z których następnie zostaną przygotowane wyprawki; włączenie się do akcji na terenie swojej parafii, wystarczy pobrać pusty plecak i wypełnić go przyborami szkolnymi; przekazanie środków finansowych. 26 sierpnia w parafiach na terenie Archidiecezji Lubelskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Po raz kolejny głównym partnerem akcji jest Lidl Polska.

W poprzednich latach finały akcji odbyły się: w Przemyślu, Rzeszowie, Skierniewicach, Poznaniu, Lublinie i Zamościu. Tegoroczny ogólnopolski finał będzie miał miejsce 19 sierpnia w Przemyślu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.