Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: Caritas zachęca do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”

16.08.2017 , olc, Lublin, 16-08-2017 Ⓒ ℗

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do wzięcia udziału w 9. edycji organizowanej przez Caritas Polska akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Trwa ona do 27 sierpnia. Szacuje się, że w tym roku pomoc otrzyma ok. 50 tys. uczniów z całego kraju. Poza osobami medialnymi swojego wsparcia udzielił też papież Franciszek, który podczas jednej z audiencji udzielił przedsięwzięciu swojego błogosławieństwa.

Głównym celem wydarzenia jest pomoc dzieciom i młodzieży, pochodzącym z ubogich rodzin, których nie stać na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.

Przyłączyć się do akcji można poprzez: wejście na www.lublin.caritas.pl i przekazanie darowizny na zakup asortymentu szkolnego; przesłanie lub dostarczenie do siedziby Caritas przyborów szkolnych, z których następnie zostaną przygotowane wyprawki; włączenie się do akcji na terenie swojej Parafii, wystarczy pobrać pusty plecak i wypełnić go przyborami szkolnymi; przekazanie środków finansowych, 27 sierpnia w parafiach na terenie Archidiecezji Lubelskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

W ubiegłorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej przekazała potrzebującym dzieciom 2150 wyprawek szkolnych.

Głównym Partnerem tegorocznej akcji Tornister Pełen Uśmiechów jest Lidl Polska. Po raz kolejny wspiera ją także Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki, wydawnictwa: WSiP, Nowa Era, Oxford University Press, Pearson, Macmillan, Nowela oraz Wydawnictwo Jedność. Akcję wsparły również: Moje Bambino, Granna oraz Semi Line.

W poprzednich latach finały akcji odbyły się: w Przemyślu, Rzeszowie, Skierniewicach, Poznaniu i Lublinie. Tegoroczny ogólnopolski finał będzie miał miejsce 27 sierpnia w Zamościu. Wśród wielu przewidzianych atrakcji jest również występ zespołu Arka Noego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.