Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: Dzień Dziecka Utraconego

15 października 2018 | 18:44 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

Już po raz dziesiąty 15 października odbyły się lubelskie obchody Dnia Dziecka Utraconego. Na wspólnej modlitwie podczas Mszy świętej w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego spotkali się rodzice, których dosięgnęła strata dziecka.

„Msza święta i modlitwa nie są za dzieci, bo wiemy, że są one u Pana Boga, ale za rodziców, aby Pan Bóg dawał im siłę w przeżywaniu żałoby” – powiedział w rozmowie z KAI ks. Piotr Drozd, opiekun rodzin, które straciły dzieci.

Zaznaczył, że bardzo często jeśli strata nastąpiła we wczesnym stadium, to rodzice nie mają komu o tym powiedzieć, ponieważ nie poinformowali rodziny o stanie błogosławionym. Często Msze i spotkania z innymi rodzicami dzieci utraconych są pierwszym miejscem, w którym mogą powiedzieć, że mieli dziecko.

„Sama nazwa i sama strata kojarzy się z utratą dziecka we wczesnym stadium. Ale często widzimy, że przyjeżdżają osoby, które straciły dziecko starsze. Dla rodzica jest to w dalszym ciągu dziecko, z którego stratą ciężko się pogodzić” – podkreślał.

Przed Eucharystią rodzice mieli możliwość zapisania imion swoich zmarłych dzieci w Księdze Dzieci Utraconych, która podczas Mszy została ofiarowana w procesji z darami.

Comiesięczne Msze święte w intencji rodzin, które straciły dzieci oraz spotkania po nich będą odbywać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 15.00 w kościele pw. Bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie.

W dniach 23-25 listopada w Sanktuarium Matki Boskiej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędą się rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dzieci w różnym wieku i okolicznościach.

Organizatorami wydarzenia są Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej oraz lubelska grupa Rodziców Dzieci Utraconych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.