Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: IX Ogólnopolskie Dyktando Młodych

06 listopada 2018 | 10:15 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

Już po raz dziewiąty młodzi ludzie z całej Polski spotkali się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim podczas Ogólnopolskiego Dyktanda Młodych. W wydarzeniu wzięło udział 200 osób, czyli maksymalna liczba przewidziana przez organizatorów.

„Celem niezmiennie jest zachęcanie młodych ludzi do poszerzania swoich kompetencji językowych i wyrabianie w uczestnikach poczucia odpowiedzialności za słowo pisane” – powiedziała w rozmowie z KAI Ewelina Dubicka, prezes Koła Edytorów KUL, które jest organizatorem wydarzenia.

Zwróciła również uwagę, że poziom uczestników jest bardzo wysoki. Organizatorzy cieszą się, że mimo kolejnej już edycji wydarzenia zainteresowanie nim nie słabnie.

Ogólnopolskie Dyktando Młodych jest wydarzeniem cyklicznym, nad którym pieczę sprawuje Koło Edytorów KUL. Podczas konkursu prace oceniane są w kilku kategoriach wiekowych: uczniów 3 klas gimnazjum, 7 i 8 szkół podstawowych, młodzieży ze szkół średnich, studentów, a także osób zainteresowanych, które nie ukończyły 26. roku życia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.