Lublin: „Kapłański testament sługi Mesjasza” – promocja książki ks. Grzegorza Pawłowskiego
16 maja 2017 | 21:05 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ
„Kapłański testament sługi Mesjasza” – to tytuł książki ks. inf. Grzegorza Pawłowskiego, której promocja miała miejsce we wtorek 16 maja w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
Wśród gości przybyłych na wydarzenie zorganizowane przez lubelskie Wydawnictwo „Gaudium” byli m.in. autor książki ks. Pawłowski, a także abp. Henryk Muszyński, prymas senior, abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski, bp. Mieczysław Cisło oraz ks. dr Marek Szymański, dyrektor Wydawnictwa „Gaudium”.
Prymas Henryk Muszyński podczas przemówienia skierowanego do zgromadzonych zwrócił uwagę jak ważne i trudne jest bycie Żydem, chrześcijaninem i Polakiem jednocześnie. Jako wzór osoby, której się to udało wskazywał ks. Pawłowskiego. Prymas mówił o jego wyjątkowej, niecodziennej drodze do poznania Chrystusa oraz o znaczeniu wydarzeń z życia autora książki dla dialogu między judaizmem, a chrześcijaństwem.
„Znając bliżej działalność księdza infułata jestem pełen podziwu i uznania za to, że potrafi zachować tożsamość żydowską i chrześcijańską, co wydaje się niemożliwe” – podkreślił duchowny.
Nowa książka ks. Pawłowskiego jest przedstawioną w sposób poetycki historią jego życia, łącznie z najmłodszymi i najtrudniejszymi latami. Jest to również ukazanie jego wzrastania w wierze i nadziei, które pozwoliły i pomogły mu odmienić swoje życie.
Ksiądz prałat Grzegorz Pawłowski jest kapłanem archidiecezji lubelskiej, narodowości żydowskiej. Ocalał na Zamojszczyźnie z nazistowskiej zagłady dzięki pomocy polskich rodzin. Po wojnie przyjął chrzest. Otrzymał święcenia kapłańskie w Seminarium Duchownym w Lublinie. Od 1970 r. pracuje w Izraelu jako duszpasterz wspólnot hebrajskojęzycznych i Polonii.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.