Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: koncert dla Episkopatu w Centrum Spotkania Kultur

14.10.2017 , olc, Lublin, 14-10-2017 Ⓒ ℗

Drugi dzień obrad 377. zebrania plenarnego KEP został zakończony koncertem muzyki klasycznej zorganizowanym dla biskupów w lubelskim Centrum Spotkania Kultur.

– Cieszymy się, że mamy okazję zaprezentować nasz obiekt biskupom, podczas pierwszego spotkania Episkopatu w Lublinie. Nasza instytucja to miejsce idealne dla spotkań w otoczeniu sztuki, mamy nadzieje, że koncert dostarczy widzom wrażeń artystycznych i będzie odpowiednim zwieńczeniem ich spotkania – powiedziała w rozmowie z KAI Ewa Dados-Jabłońska, rzecznik prasowy CSK.

Solistką występującą dla KEP była Kamila Lendzion, która jest doświadczoną, cenioną oraz nagradzaną artystką. Została uhonorowana m.in. dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Współpracuje z filharmonią lubelską, rzeszowską, częstochowską, słupską, dolnośląską i zabrzańską. Podczas występu towarzyszył jej „Inny Kwartet” w składzie: Anna Piwko, Magdalena Magoń, Tomasz Nadolski i Katarzyna Wach.

Program koncertu obejmował wykonanie m.in. „Ave Maria” G.Cacciniego, „Halellujah” Leonarda Cohena czy „Aria na strunie g” Johanna Sebastiana Bacha.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest instytucją, która działa od 2016 r. Jej założeniem jest promowanie różnych form kultury i sztuki przeznaczonej dla widów o zróżnicowanych gustach oraz w każdym wieku. CSK jest organizatorem licznych wystaw, koncertów, projekcji, wykładów i festiwali, na które wstęp bardzo często jest wolny.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.