Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: list pasterski abp. Stanisława Budzika na Adwent 2017 r.

02.12.2017 , olc, Lublin, 02-12-2017 Ⓒ ℗

– Poczęcie i narodzenie Chrystusa to największy cud, jakiego dokonał Duch Święty w dziejach zbawienia: połączył niebo i ziemię, Boga i człowieka, wieczność i czas – napisał w liście pasterskim na Adwent 2017 r. metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

Abp Budzik zapowiedział, że nowo rozpoczęty rok liturgiczny jest również początkiem realizacji programu duszpasterskiego na lata 2017-2019, którego hasło to: „Duch, który umacnia miłość”. Jest to zachęta do odkrycia działania Ducha Świętego oraz refleksji nad znaczeniem i skutkami sakramentu bierzmowania.

– Zbyt wielu osobom brakuje głębszej świadomości przyjętego sakramentu bierzmowania oraz obowiązku chrześcijańskiego świadectwa i apostolstwa – zaznacza abp Budzik.

W liście skierowanym do wiernych metropolita podkreśla i przypomina ważną rolę świeckich w Kościele, szczególnie tych angażujących się w jego rozwój poprzez członkostwo w radach parafialnych.

– W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich w naszej archidiecezji dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie byli ich członkami i w ten sposób utożsamiali się z misją Kościoła we współczesnym świecie.

Abp Stanisław Budzik odwołał się również do orędzia papieża Franciszka na pierwszy Światowy Dzień Ubogich i przypomniał o przedświątecznych akcjach charytatywnych prowadzonych na terenie archidiecezji: Wigilii Miłosierdzia zainicjowanej przez Caritas, Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, które jak co roku prowadzi sprzedaż świec, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym oraz zbiórce Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, której w tym roku przekazał swoje błogosławieństwo Ojciec Święty.

Na zakończenie listu metropolita lubelski przekazał wiernym życzenia: – Na adwentową drogę odkrywania obecności Ducha Świętego i otwierania się na Jego natchnienia wszystkim z serca błogosławię.

List zostanie odczytany na terenie archidiecezji lubelskiej podczas wszystkich Mszy świętych w pierwszą niedzielę Adwentu 3 grudnia 2017 r.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.