Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: nabożeństwo ekumeniczne w katedrze prawosławnej

28 czerwca 2018 | 21:00 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

Przedstawiciele wyznań chrześcijańskich spotkali się w prawosławnej lubelskiej katedrze Przemienienia Pańskiego na nabożeństwie ekumenicznym. Odbyło się ono pod przewodnictwem metropolity lubelsko-chełmskiego, abp. Abla, a kazanie wygłosił luterański biskup Paweł Hause. W wydarzeniu uczestniczył również metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik.

Podczas kazania bp Hause porównał wyznania chrześcijańskie do pary narzeczonych, którzy pragną być razem. – Tak jak dwoje narzeczonych żyje oddzielnie i czeka na chwilę, kiedy będą mogli być wreszcie razem, tak my, chrześcijanie różnych wyznań myślimy o tym, że chcielibyśmy doczekać takiej chwili, kiedy będziemy razem – mówił.

W dalszej części porównał każdą ze świątyń do domu ludzi wierzących. – To wielka radość być w swoim domu, ale też w domu oblubieńca czy oblubienicy. Ten dom, kiedyś stanie się wspólny. Jeśli myślimy o tym domu, mamy na myśli dom Ojca w Niebie, który połączy wszystkich chrześcijan różnych tradycji – nawiązał do pierwszej części swojej homilii.

Nabożeństwo ekumeniczne było kolejną częścią wydarzeń cyklicznych w ramach projektu „Lublin Ekumeniczny 2018. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018).”

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.