Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta

06 stycznia 2018 | 15:35 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

Już po raz siódmy Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Lublina. Obchody uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczęło wspólne kolędowanie na placu Zamkowym. Następnie uczestnicy orszaku przeszli procesyjnie do archikatedry lubelskiej, gdzie uroczystą Mszę świętą odprawił bp Józef Wróbel. Zgromadzeni wierni mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses oraz podopiecznych Akademii Talentów pod kierownictwem Anety Dąbskiej.

– Mędrcy są znakiem wędrówki każdego człowieka – mówił podczas homilii bp Józef Wróbel.

Zwrócił uwagę, że od początku świata Bóg dawał ludziom znaki, iż nadejdzie Zbawiciel. Dlatego też Mędrcy bez wahania podążyli za gwiazdą pewni, że tak powinni uczynić. Wiele podobnych wydarzeń można odnaleźć w historii Zbawienia.

– Ludzie nie znający Jezusa, na przykład żyjący w puszczy amazońskiej, wierzyli i wierzą w życie pozagrobowe i zmartwychwstanie. Bóg wierny swej zapowiedzi z raju wciąż przygotowuje ludzkość na przyjście Mesjasza – powiedział hierarcha.

Tegorocznemu orszakowi towarzyszyła publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój instytucji kulturalnych i edukacyjnych na Wschodzie, jak również tych działających w Polsce na rzecz obywateli ze Wschodu.

Orszak Trzech Króli jest wydarzeniem coraz częściej organizowanym na całym świecie. W tym roku odbył się w 644 miejscowościach w Polsce i 16 za granicą. Jego tegorocznym hasłem było „Bóg jest dla wszystkich”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.