Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: piknik wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

13.06.2017 , dab, Lublin, 13-06-2017 Ⓒ ℗

Kilkaset wolontariuszy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych należących do Szkolnych Kół Caritas, uczestniczyło w pikniku na lubelskich błoniach pod Zamkiem, zorganizowanym przez archidiecezjalną Caritas.  Spotkanie było też okazją do podsumowania akcji Kilometry Caritas.

Joanna Skólimowska, organizatorka pikniku zauważyła w rozmowie z KAI, że tego typu spotkania są dobrą okazją do okazania wdzięczności wszystkim wolontariuszom zrzeszonym w szkolne koła Caritas. „Pragniemy im podziękować za rok ciężkiej pracy, często przy niepogodzie czy przy nieprzychylnych opiniach innych osób” – powiedziała.

Spotkanie, było także okazją do podsumowania konkursu „4xWy”, podczas której szkolne koła Caritas rywalizowały ze sobą w kilku dyscyplinach: „Wolontariusze zbierali plastikowe nakrętki, złotówki w ramach akcji „Kilometry Caritas”, organizowali promocje na portalach społecznościowych czy przygotowywali materiały reklamowe takie jak spoty, plakaty i foldery. Wszystkie przedsięwzięcia były oceniane, dzięki czemu Koła mogły rywalizować między sobą” – wyjaśniła Skólimowska.

Tegorocznym zwycięzcą jest Szkolne Koło Caritas przy zespole szkół w Sawinie. Drugie miejsce przypadło Kołu przy zespole szkół ogólnokształcących nr 7 w Chełmie, a trzecie miejsce Kołu przy zespole szkół w Rudzie Hucie.

Podczas akcji „Kilometry Caritas”, szkolnym Kołom udało się zebrać ponad 20 tys. złotych, które po ułożeniu w jedną linię, mierzyły łącznie prawie pół kilometra.

Działalność Szkolnych Kół Caritas to nie tylko włączanie się w akcje organizowane przez diecezje. Jak zaznaczyła Skólimowska, wiele oddziałów organizuje pomoc potrzebującym ze swojego otoczenia. „Wiedząc, że w szkole siostra któregoś z uczniów jest chora, organizują zbiórkę pieniędzy na rehabilitację czy zakup specjalistycznych sprzętów” – powiedziała organizatorka pikniku.

Na terenie archidiecezji lubelskiej działa ponad 90 Szkolnych Kół Caritas.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.