Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: rekolekcje wielkopostne na KUL z abp. Grzegorzem Rysiem (zapowiedź)

15 marca 2019 | 15:35 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

Już w najbliższą niedzielę 17 marca w Kościele Akademickim KUL rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które w tym roku wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Tematem rozważań rekolekcyjnych będą słowa: „Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się Synów Bożych”.

„Cieszymy się, że abp Ryś temat rekolekcji oparł o orędzie papieża Franciszka na Wielki Post. Dla nas zawsze rekolekcje wielkopostne są nie tylko zwyczajem, praktyką religijną ale jest to żywe doświadczenie słuchania Słowa Bożego. Jesteśmy wspólnotą, która doświadcza destrukcyjnej siły grzechu i poprzez Słowo Boże, które będzie głosił nasz rekolekcjonista, chcemy dotknąć tajemnicy skruchy i przebaczenia” – powiedział KAI ks. prof. Andrzej Kiciński, prorektor KUL.

W pierwszy dzień rekolekcji ich uczestnicy będą zbierać ofiary na pomoc osobom niepełnosprawnym. “Będą też inne konkretne propozycje wdrożenia modlitwy, postu i jałmużny w nasze przeżywanie Wielkiego Postu” – zapowiada prorektor KUL.

Tematem rozważań rekolekcyjnych będzie „Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się Synów Bożych”. Nauki głoszone będą podczas Mszy świętych o godzinie 19.00 i 20.30 w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek o 12.30 i 19.00.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.